Nastrekovanie kyslíka
Táto metóda bola historicky najefektívnejším spôsobom využitia kyslíka na doplnenie spaľovania vzduchu a paliva. Strategické vstrekovanie kyslíka vedľa, pod alebo cez plamene vzduch-palivo umožnilo tavičom frít dosiahnuť ciele kampane, pokiaľ ide o rýchlosť ťahania, palivovú účinnosť a kvalitu frity. Výhody kyslíkového dúchania plynú z toho, že kyslík sa mieša s palivom tam, kde je to najviac potrebné.
Posilnenie kyslíkom
Koncepcia zvyšovania využíva kyslíkovo-palivové horáky umiestnené vo vzduchovo-palivovej taviacej jednotke na zvýšenie výroby, kvality, účinnosti a stability pece. Kyslíkovo-palivové posilňovanie sa zvyčajne používa na zvýšenie rýchlosti ťahu v peci, ktorá má kapacitu alebo ktorá bola ochromená v dôsledku zlyhania alebo straty účinnosti systému spaľovania paliva so vzduchom.
Úplná konverzia kyslíka na palivo
Kyslíkovo-palivové taviace pece na frity poskytujú najflexibilnejšie a najefektívnejšie prostriedky na tavenie frít vo veľkých výrobných operáciách. Prevádzkové výhody kyslíka sa maximalizujú pri úplnej konverzii: zvýšená produkcia, znížená spotreba paliva, znížené emisie, lepšia kvalita frity, znížená údržba a predĺžená životnosť pece.
Obohacovanie kyslíkom
Kyslík sa vstrekuje do hlavného zberača spaľovacieho vzduchu v dostatočnom predstihu pred miestom dodávky do pece. Táto predzmes kyslíka je najbežnejšia v rekuperačných peciach alebo jednotkových taviacich peciach, ktoré majú veľa takýchto miest dodávania, alebo v regeneračných taviacich zariadeniach, kde je žiaduce použiť kyslík na zlepšenie celého spaľovacieho procesu konzistentným spôsobom.